Dwumiesięcznik, ukazuje się od 1957 r.
PL ISSN 0033-2461    e-ISSN 2449-9943
Dwumiesięcznik, ukazuje się od 1957 r.
PL ISSN 0033-246   e-ISSN 2449-9943

Ekologiczne mąki z Podlaskich Zakładów Zbożowych

Podlaskie Zakłady Zbożowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wprowadzają na rynek certyfikowane, ekologiczne mąki, bo produkty pochodzące z ekologicznych upraw cieszą dużą popularnością.

Certyfikowane ekologiczne mąki z PZZ

– W odpowiedzi na stale rosnący popyt w segmencie naturalnych produktów zbożowych, także tych z certyfikatem ekologicznym posiadamy certyfikat Eko i wprowadzamy na rynek produkty Bio. Kategoria bio jest segmentem konsekwentnie rozwijanym przez nas, co znalazło odzwierciedlenie w planach inwestycyjnych. Nasz zakład produkcyjny spełnia najwyższe standardy w zakresie certyfikacji BIO, co pozwoli na znaczne poszerzenie oferty Spółki w tej kategorii – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.

Mąkowozy – dla piekarni i cukierni

– Naszą ofertę EKO i BIO kierujemy do klientów, którzy kupują mąki luzem. Są one dostarczane mąkowozami i nie wymagają opakowań. W najbliższym czasie planujemy też rozszerzyć naszą ofertę o mąki eko sprzedawane w workach 25 kg – dodaje.

Trzeba zaznaczyć, że pobrana próba ziarna trafia do wysoko wykwalifikowanych pracowników Działu Kontroli Jakości. Laboranci dokonują profesjonalnej oceny ziarna, wykonują podstawowe badania wilgotności, liczby opadania, zawartości w surowcu białka czy glutenu. Surowiec badany jest również pod względem obecności pestycydów i metali ciężkich.

– Bardzo istotna jest ocena reologiczna zbóż, co pozwala na odpowiednią segregację ziarna. Dzięki temu możemy podzielić zgromadzony surowiec pod względem jego przeznaczenia, czyli na: mąki dla piekarni, cukierni, mąki specjalistyczne. Dzięki inwestycjom nasze moce produkcyjne zostały wielokrotnie zwiększone, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia prądu – dodaje Sylwia Majewicz.

PZZ wspólnie z Agrocentrum jest największym podmiotem skupującym zboże w regionie północno-wschodniej Polski. Większość ziaren pochodzi z gospodarstw z samego serca Zielonych Płuc Polski- Z Serca Podlasia.