Mąka wpisuje się w trend slow food

„TOTA dobra mąka” od Młynów Zbożowych ŻABCZYŃSCY to propozycja oparta na równowadze w odżywianiu, która idealnie wpisuje się w trend slow food. To potwierdza fakt, że polskie, rodzinne firmy potrafią stworzyć ofertę konkurencyjną dla produktów od gigantów rynku. Linia „TOTA dobra mąka” to mąki pszenne od typu 450 po pełnoziarnistą typ 2000 oraz mąka żytnia typu 720, razowa 2000 i żytnia pełnoziarnista, a także mąka orkiszowa, która została nagrodzona w plebiscycie Influencers TOP 2019.

„TOTA dobra mąka” stawia na szeroki wybór typów mąki i edukuje konsumentów w zakresie uzyskania równowagi w odżywianiu. Typ mąki to najprościej mówiąc zawartość soli mineralnych w produkcie. Im wyższy typ mąki, tym jest ona bardziej wartościowa odżywczo. Nasi przodkowie spożywali głównie produkty z całego ziarna i to stało się inspiracją przy tworzeniu oferty. Na stronie internetowej marki TOTA umieszczono szczegółowe tabele wartości odżywczych. Warto zwrócić uwagę na różnice w zawartości białka i błonnika w poszczególnych typach mąki. Wszystkie produkty z serii nie zawierają żadnych polepszaczy ani konserwantów.

Dawniej droga surowca „z pola do stołu” była bardzo krótka. Taka też jest „TOTA dobra mąka”: powstaje ze zbóż od polskich rolników z okolic Łaskarzewa, Łukowa i Stoczka Łukowskiego, czyli tam, gdzie zlokalizowane są Młyny Zbożowe ŻABCZYŃSCY.

„TOTA dobra mąka” zachęca do propagowania zrównoważonego odżywiania. Na stronie internetowej marki oraz w mediach społecznościowych pod #totaksmakujegościnność znajdziemy ciekawe przepisy, które podpowiadają, jak łatwo przygotować posiłki z różnych typów mąki. „TOTA dobra mąka” daje, również możliwość założenia własnego bloga na stronie tota.pl, gdzie można dzielić się pomysłami na posiłki. „TOTA dobra mąka” to pomysły na posiłki z mąk typu 450 i 500 oznaczone #totaksmakujeżycie oraz posiłki z mąk pełnoziarnistych oznaczone #totaksmakujezdrowie. „TOTA dobra mąka” dostępna jest tylko u wybranych, najlepszych dystrybutorów. Lista sklepów stacjonarnych, a także zakup w sklepie internetowym jest możliwy poprzez stronę tota.pl.

O autorze: Redakcja