Feerum jest zainteresowane rozwojem w Senegalu, Zambii i Rwandzie

Feerum, które realizuje obecnie kontrakt na dostawę kompleksu silosów w Tanzanii, jest potencjalnie zainteresowane dalszym rozwojem w tym afrykańskim kraju oraz w Senegalu, Zambii i Rwandzie.

„Rynek afrykański jest dla nas interesujący w średnim terminie. Analizujemy obecnie nasze możliwości działań w kilku krajach. Nie ma przeciwskazań do dalszego rozwoju na tym rynku. Tym bardziej, że otrzymujemy także kolejne zapytania z regionu Afryki Subsaharyjskiej” – powiedział Daniel Janusz, prezes Feerum.

„Tanzania pozostaje w tej chwili dla nas numerem jeden, choćby z tytułu naszego doświadczenia oraz kwestii logistycznych, czy też obecności polskiej ambasady. Premier Tanzanii podczas otwarcia naszej inwestycji mówił o potrzebie podwojenia ilości silosów, o ile pomyślnie zakończymy ten projekt. Interesują nas jednak także inne rynki afrykańskie. Potencjalne kierunki naszego zainteresowania to m.in. Senegal, Zambia i Rwanda. W perspektywie widzimy kilka kolejnych projektów wspartych finansowaniem w postaci kredytów komercyjnych” – dodał.

Janusz zapowiedział, że w III i IV kwartale 2019 roku zaawansowanie prac w Afryce będzie na tyle duże, że będzie być może mógł powiedzieć więcej o dalszych planach w tym regionie.

Grupa realizuje obecnie kontrakt w Tanzanii o łącznej wartości 139,93 mln zł (33,1 mln USD), którego finansowanie pochodzi w całości z kredytu udzielonego przez polski rząd na rzecz rządu Tanzanii. Kontrakt z National Food Reserve Agency obejmuje budowę pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących magazynów.

Do końca kwietnia 2019 grupa zrealizowała 80 proc. wartości umowy w zakresie maszyn i urządzeń oraz otrzymała 15,9 mln USD płatności.

O autorze: Redakcja